FILAMENT 3D PVA-2 (polyvinylalkohol) je vo vode rozpustný termoplast, ideálny ako podporný materiál pre komplexné tlače s použitím PLA, PET-G, TPU alebo PA. Vylepšená verzia PVA-2 ponúka vyššiu odolnosť voči teplu a je vhodná na tlač v aktívne vyhrievaných komorách (do 70 °C).
Pri použití na tlačiarňach s dvojitým extrudérom umožňuje vytvárať modely, ktoré by inak bolo ťažké alebo nemožné vyrobiť. Po tlači sa podpory rozpustia v teplej vode v priebehu niekoľkých minút až niekoľkých hodín. Filament sa musí skladovať v vzduchotesnom obale s vysúšadlom pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
| BambuLab AMS | Áno |
|---|---|
| Hmotnosť | 1000g |
| Rýchla tlač | Áno |
| Krajina pôvodu | Európska únia |
| Priemer reťazca | 1,75mm |
| Teplota dýzy °C | 210-240 |
| Teplota lůžka °C | 50-70 |
| Typ trysky (odporúčaný) | Tvrdené, Mosadz |
| Uzavretá komora | Nevyžaduje sa |
| Tolerancia priemeru | ± 0,05 mm |
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/1/11d1c0966533c29a4487223d1e85e4c7-logo.png)
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/2/a/2aaa91f8957a56da09f5a5a53061db8a-logo.png)
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/6/c/6c95bf56bcc73998bbf49d93532620e7-screenshot-2025-09-08-at-16-04-53.png)
















